League Tables: 2003–4 Season
A League
|
Played |
Won |
Drawn |
Lost |
Total |
Points |
Ox–fford |
16 |
16 |
0 |
0 |
2575 |
32 |
Dolphin |
16 |
12 |
0 |
4 |
2485 |
24 |
Ox–fford 'C' |
16 |
11 |
0 |
5 |
2415 |
22 |
Crown Prince |
16 |
8 |
0 |
8 |
2274 |
16 |
Chester Road Tavern 'A' |
16 |
7 |
0 |
9 |
2122 |
14 |
Crown Jewels |
16 |
6 |
0 |
10 |
2186 |
12 |
George & Dragon 'B' |
16 |
5 |
0 |
11 |
2110 |
10 |
Castle |
16 |
4 |
0 |
12 |
2006 |
8 |
British Flag |
16 |
3 |
0 |
13 |
2055 |
6 |
A League Champions – Ox–fford:
Mark Watson |
Steve Carter |
Paul Jenkins |
Mark Shaw |
Phillip Morgan |
Paul Bestwick |
|
|
A League Runners–up – Dolphin:
Alan Hodgson |
Peter McBride |
Alan Rudden |
Derek Owen |
Pete Lawrence |
Trish Ashton |
|
|
B League
|
Played |
Won |
Drawn |
Lost |
Total |
Points |
Sutton Club |
16 |
11 |
0 |
5 |
2067 |
22 |
Waters Green Rams |
16 |
10 |
1 |
5 |
1913 |
21 |
Macclesfield Cricket Club |
16 |
9 |
0 |
7 |
1920 |
18 |
Harrington Growlers |
16 |
8 |
0 |
8 |
1983 |
16 |
St. Dunstan |
16 |
8 |
0 |
8 |
1930 |
16 |
New Castle |
16 |
8 |
0 |
8 |
1882 |
16 |
George & Dragon 'A' |
16 |
6 |
1 |
9 |
1909 |
13 |
Travellers Rest |
16 |
6 |
0 |
10 |
1884 |
12 |
Franklin |
16 |
5 |
0 |
11 |
1653 |
10 |
B League Champions – Sutton Club:
Rick Davis |
Paul Griffiths |
Chris Butler |
Marshall Barnard |
Paul Davenport |
John Phillipson |
Andy Durrant |
Steve Ginty |
Robb Barnard |
|
|
|
B League Runners–up – Waters Green Rams:
Steve Auty |
David Reynolds |
Keith Bebbington |
Adum Carr |
Lynda Armstrong |
Tim Longden |
Andy Flack |
Jo Carroll |
C League
|
Played |
Won |
Drawn |
Lost |
Total |
Points |
Waters Green Wonderers |
16 |
12 |
0 |
4 |
1934 |
24 |
Beehive |
16 |
12 |
0 |
4 |
1878 |
24 |
Brocklehurst Arms |
16 |
11 |
1 |
4 |
1838 |
23 |
Park Tavern |
16 |
11 |
1 |
4 |
1681 |
23 |
Cock Inn |
16 |
11 |
0 |
5 |
1793 |
22 |
Harrington 'B' |
16 |
5 |
0 |
11 |
1718 |
10 |
Chester Road Tavern 'B' |
16 |
4 |
0 |
12 |
1619 |
8 |
Prince of Wales |
16 |
3 |
0 |
13 |
1541 |
6 |
Sutton Church House |
16 |
2 |
0 |
14 |
1425 |
4 |
C League Champions – Waters Green Wonderers:
Bob Langstaff |
Steve Berwick |
Nick Cusack |
Wendy Brown |
Graham Holt |
Peter Hurst |
Tony Toft |
Nikki Foster |
Ken Brown |
Tracy McDermott |
|
|
C League Runners–up – Beehive:
Mike Vickerstaff |
Reg Bloor |
Steve Davies |
Mary Bloor |
Tim Bloor |
Helen Barker |
Cathy Lynn |
|
© Macclesfield Quiz League 2018